У дослідженні аутизму та епілепсії, пов’язаних із SCN2A
Головними ознаками SCN2A фенотипу втрата функцій (loss-of-function Lof) є: аутизм, інтелектуальна затримка, затримка фізичного розвитку, можлива епілепсія (після віку 3 місяців). Головними ознаками SCN2A фенотипу посилення функцій (gain-of-function Gof) є: напади епілепсії з дебютом від народження і до 3 місяців, глибока затримка розвитку, серйозні рухові порушення.
Рефрактерною називають епілепсію, коли частоту і тяжкість нападів не вдається контролювати за допомогою двох правильно підібраних у адекватній дозі протиепілептичних препаратів. Цей різновид епілепсії також називають неконтрольованою, або фармакорезистентною. Проте Міжнародною протиепілептичною лігою (ILAE) було запропоновано використання терміну «стійка епілепсія» За даними досліджень, рефрактерна, або стійка епілепсія зустрічається приблизно у третини дорослих з епілепсією та у 20-25% дітей із діагнозом «Епілепсія».
Епілепсія, неврологічний розлад, що викликає судоми, значно частіше зустрічається серед людей з аутизмом, ніж серед населення в цілому. Наукові дослідження свідчать про те, що, у той час як серед загального населення страждає на епілепсію менше 2% людей, у субпопуляцїї людей, які страждають на розлади аутистичного спектру (РАС), цей показник може сягати 30%. Зв'язок між цими двома розладами змусив дослідників поставити питання: чи можуть неврологічні розлади насправді викликати деякі випадки аутизму? Хоча остаточна відповідь й досі не ясна, дослідження показали деякі цікаві результати.
ГО « SCN2A » опікується багатьма людьми з діагнозом мутації гену SCN2A та їх
сім'ями. Задонативши нам – ви оплатите ліки, памперси тд.